Rodzinna Kepa

Dzień pierwszy– Msza św. o 700 – przygotowanie do wyjazdu na kolonie, bezpieczna droga do Muszyny, zakwaterowanie w ośrodku Szczyt, obiadokolacja, poznanie obiektu i regulaminów obowiązujących na koloniach, oficjalne rozpoczęcie kolonii, Apel Jasnogórski.

Dzień drugi– wyjście i zwiedzanie Muszyny, wymyślanie nazw grup, wykonanie do tego odpowiednich wizytówek na drzwi, przygotowywanie elementów artystycznych na prezentacje grup, Apel Jasnogórski.

Dzień trzeci– wyruszenie do Ogrodów Sensorycznych (Zmysłów), zwiedzanie ogrodów, robienie pamiątkowych zdjęć, smakowanie wody w pijalni Antonii, zajęcia sportowe na boisku, w Parku Zdrojowym, na placu zabaw, Apel Jasnogórski.

Dzień czwarty– wycieczka autokarowa do Starego Sącza i Kamiannej, zajęcia sportowe dla starszych, dla młodszych zajęcia plastyczne, Apel Jasnogórski.

Piąty dzień– wyjście Szlakiem Architektury Drewnianej do dawnej Cerkwi Św. Dymitra w Muszynie-Złockiem, odpoczynek na placu zabaw dla dzieci( wszyscy świetnie się bawili), podziwianie figur kwiatowych, wspólne zabawy na świetlicy, Apel Jasnogórski.

Szósty dzień– wyjście do Ogrodów Biblijnych przy kościele św. Józefa; odkrycie kolejnego źródła,, Anna”; wyjście nad Szczawniczek, aby się poopalać i popluskać w strumyku; gry sportowe; występy najstarszej grupy dziewcząt; gry integracyjne; wspólne ognisko; wspólna dyskoteka; Apel Jasnogórski.

Siódmy dzień– Msza św. w kościele św. Józefa w Muszynie; obowiązkowe lody,, jagódka”( pyszne); odpoczynek nad Szczawniczkiem; gry i zabawy planowane i integracyjne; (zejście z drogi żmijom i zaskrońcom- jest ich bardzo dużo);  Apel Jasnogórski.

Ósmy dzień– wycieczka do Kopalni Soli w Bochni; jazda kolejką( pociąg Kuba II); przenoszenie się w czasie do roku 1248; odpoczynek i podziwianie Kaplicy Św. Kingi z szopką gdzie sól imituje śnieg, a przez środek kaplicy przejeżdża kolejka; zwiedzanie różnych komór i stanowisk pracy górników; odwiedzenie Muzeum Arthropoda w Bochni; oglądanie ponad 5 tysięcy okazów przepięknych i kolorowych motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu świata; zajęcia w grupach- sport, taniec, śpiew, plastyka; zakończenie upalnego dnia Apelem Jasnogórskim.

Dziewiąty dzień– upalny dzień- całodzienne zajęcia na basenie; zajęcia wieczorne w grupach; Apel Jasnogórski.

Dziesiąty dzień– zwiedzanie Muszyny; odpoczynek nad Szczawniczkiem; zajęcia w grupach; zabawy integracyjne-,, Zwierzęta”;  Apel Jasnogórski.

Dzień jedenasty– wyjazd do Powroźnika- zwiedzanie Cerkwi św. Jakuba Młodszego; Tylicza- zwie

dzanie starego i nowego kościoła; oglądanie cudu natury- starej lipy, która wypuściła korzenie i utrzymuje ją nadal przy życiu; cudownego obrazu Matki Bożej Tylickiej; przejście dróżkami różańcowymi na Golgotę; przejazd do Krynicy Zdroju; oglądanie ujęcia wody mineralnej; pomnika Nikifora Krynickiego; fontann; pomników w Krynicy; wjazd kolejką na Górę Parkową i zabawa na Rajskich Ślizgawkach; dyskoteka i Apel jasnogórski.

Dzień dwunasty– wspólne wejście na basztę; podziwianie panoramy muszyńskiej; wykonanie pamiątkowych zdjęć  pod figurą Matki Bożej; kąpiel w Szczawniczku; gry towarzyskie, plażowanie; wyjście do Kościoła na pierwszy piątek miesiąca; chrzest kolonistów – przejście przez kilka konkurencji , spożycie plasterka cytryny  z uśmiechem na twarzy, uroczysta przysięga, pamiątkowe zdjęcie; Apel jasnogórski.

Dzień trzynasty– pakowanie, generalne porządki, zbieranie podpisów na chustach; kąpiel w strumyku, gry towa

rzyskie plażowanie; wyjście do miejscowego kościoła na mszę- modlitwa o szczęśliwy powrót do domu; apel podsumowujący cały pobyt na koloniach; wręczenie nagród i upominków za konkursy; podziękowania; wspólna zabawa; Apel jasnogórski.

Dzień czternasty– porządkowanie pokoi, złożenie podziękowań dla pracowników obiektu; wyjazd do Wołomina; oddanie kolonistów pod opiekę rodziców i opiekunów. Do zobaczenia!

 

Wyjazd kolonijny współfinansowany ze środków Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Mazowiecki Kurator Oświaty

Caritas Diecezja Warszawsko-Praskaul. Kawęczyńska 49, 03-775 Warszawa  

NIP 113 10 79 818 
REGON: 040013098  
KRS: 0000223182

tel.: +48 (22) 619 44 76
fax: +48 (22) 818 51 67

e-mail: warszawa-praga@caritas.pl

 

 

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie
nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023
 
 

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie
nr konta: 93 1240 6074 1111 0000 4992 4664
 
 

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie
nr konta: 28 1240 6074 1111 0000 4992 2439
Tytuł wpłaty:  „Program Skrzydła”