[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ _builder_version=”3.18.9″][et_pb_fullwidth_image _builder_version=”3.18.9″ src=”http://cdwp.caritas.pl/wp-content/uploads/2018/08/rodzinna-kepa.jpg” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ _builder_version=”3.18.9″ custom_padding=”0px|0px|0px|0px” module_class=”okruszki” next_background_color=”#000000″ global_module=”48116″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row global_parent=”48116″ _builder_version=”3.18.9″ custom_padding=”0px|0px|0px|0px”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_code global_parent=”48116″ _builder_version=”3.18.9″][wpseo_breadcrumb2][/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]


W niedzielę 28 listopada odbędzie się Koncert Galowy inaugurujący obchody XV-lecia Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie. Gala połączona będzie z aukcją wartościowych przedmiotów, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz powodzian.

Organizatorami aukcji są Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Komitet Założycielski stowarzyszenia „POLSKA  JEST  NAJWAŻNIEJSZA”, Miejski Dom Kultury oraz w Wołominie oraz Prywatna Szkoła Muzyczna I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Środki z niej pozyskane będą przeznaczone na zakup instrumentów muzycznych dla innej szkoły muzycznej – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie – w którym podczas majowych powodzi wszystkie muzyczne sprzęty zostały nieodwracalnie zniszczone.

PROGRAM:

17.00 – część oficjalna

17.30 – Koncert w wykonaniu solistów – pedagogów oraz absolwentów szkoły oraz chóru i orkiestry szkolnej pod dyr. prof. Szymona Kawalla

19.00 – Część bankietowa połączona z aukcją i zbiórką środków finansowych dla powodzian

Planowane zakończenie ok. godziny 21.00.

Lista rzeczy na aukcję z wyceną

Obrazy, rysunki, grafiki:

1. Piotr Młodożeniec

„Justyna jak złoto”, 2010

olej, płótno

46×80 cm

sygnowany na odwrociu

Autor, syn Jana Młodożeńca, jednego z najwybitniejszych twórców tzw. polskiej szkoły plakatu, sam też jest grafikiem i laureatem międzynarodowych nagród w dziedzinie plakatu. Ponadto zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, a nawet świetlnymi kompozycjami neonowymi.

Obraz ofiarowany na aukcję przez autora

cena wywoławcza: 1000 zł

2. Elżbieta Roszkowska Carton de Wiart

„Pejzaż”

suchy pastel na papierze

39×49 cm,   oprawa

Autorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest znakomitym architektem wnętrz, ale też malarką. Bardzo dobrze czuje się w malarstwie portretowym i krajobrazowym.

Obraz ofiarowany na aukcję przez autorkę

cena wywoławcza: 700 zł

3. Aneta Jaźwińska

„Promień nadziei”

pastela olejna, akryl

55×85 cm, z oprawą 70x 100 cm

Autorka, absolwentka Ontari College of Art w Toronto i Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, głównie zajmuje się malarstwem sztalugowym, ale także grafiką i ceramiką. Miała szereg wystaw indywidualnych. Tematy do swych prac czerpie z podróży inspirując się przyrodą i pejzażem.

Obraz ofiarowany na aukcję przez autorkę

cena wywoławcza: 1000 zł

4. Władysław Skoczylas (1883-1934)

„Zbójnicy”

druk kolorowy w oprawie

Wybitny malarz, grafik i rzeźbiarz, twórca polskiej szkoły drzeworytu. Stworzył oryginalną stylistykę nawiązującą do grafiki dawnych mistrzów, ale też do sztuki prymitywnej, podhalańskiego malarstwa na szkle i ludowych rycin.

Reprodukcja ofiarowana na aukcję przez Annę Maziarską

cena wywoławcza: 20 zł

5. Mateusz Rembieliński

4 rysunki ołówkiem

karton, format A 4

sygnowane

Autor, wychowany w rodzinie artystów, absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Niektóre ostatnie prace powstały we współpracy z Teresą Murak, wybitną reprezentantką neoawangardy. Interesuje się też historią, co znajduje odbicie w jego twórczości malarskiej i rysunkowej.

Rysunki ofiarowane na aukcję przez autora

cena wywoławcza: 4×5 zł

6. Gwidon Miklaszewski (1912-1999)

rysunek z cyklu „Nasza syrenka”

rysunek tuszem na papierze

26×11 cm

Autor, znany rysownik-humorysta, przez kilkadziesiąt lat w „Ekspresie Wieczornym” publikował cykl rysunkowy „Nasza Syrenka”. Był laureatem wielu nagród, w tym Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Rysunek ofiarowany na aukcję przez córkę autora, Marynę Miklaszewską

cena wywoławcza: 300 zł

Różne przedmioty:

7. Zegarek firmy Anne Klein (słynna amerykańska projektantka mody, 1923-1974)

cena wywoławcza: 600 zł

Ofiarowany na aukcję przez znaną aktorkę Katarzynę Łaniewską

8. Srebrny medalion z Meksyku

wyrób współczesny

cena wywoławcza: 60 zł

9. Talerz dolnośląski

ceramika, XIX wiek

średnica 20 cm

dekoracja z motywem szrotek

cena wywoławcza: 100 zł

10. para świeczników

porcelana ręcznie malowana poszkliwnie

S. Petersburg, XX w.

wysokość 12 cm

cena wywoławcza: 100 zł

11. pojemnik porcelanowy

porcelana ręcznie malowana poszkliwnie, złocona

S. Petersburg XX w.

wysokość 11 cm

cena wywoławcza: 20 zł

Rękopisy:

12. Marek Nowakowski, 2 rękopisy opowiadania „Trzech wieszczów”, z dedykacją autora

Rękopisy wybitnego pisarza, tegorocznego laureata Nagrody Literackiej miasta Warszawy w kategorii „Warszawski Twórca”, wspaniałego obserwatora życia stolicy, określanego jako „najwarszawściejszy pisarz”.

cena wywoławcza: 500 zł za jeden rękopis

Książki:

13. Katarzyna Łaniewska, „Kuchnia znakomita, czyli gotujemy z babcią Józią”, z autografem

Książka Katarzyny Łaniewskiej, wybitnej aktorki, która wcieliła się w postać babci Józi z serialu Plebania. Zawiera wiele pomysłów na wyśmienite śniadania, obiadowy i na kolacje.

cena wywoławcza: 20 zł

14. Andrzej Rachuba, „Wielkie Księstwo Litewskie w systemie parlamentarnym Rzeczypospolitej Obojga Narodów”, z autografem

Profesor historii, Prezes Towarzystwa Miłośników Historii, znawca dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego, ukazał funkcjonowanie parlamentaryzmu na ziemiach litewskich, jego specyfikę oraz odrębności w stosunku do Korony.

cena wywoławcza: 20 zł

15. Andrzej Rachuba, Jolanta Sikorska-Kulesza, Stanisław Dumin, „Ciechanowieccy herbu Dąbrowa”, z autografem Andrzeja Rachuby

Monografia znanej rodziny Ciechanowieckich napisana na podstawie materiałów archiwalnych z Polski Rosji i Białorusi.

cena wywoławcza: 20 zł

16. Janusz Krasiński, „Na stracenie”, z autografem (4 szt.)

Książka wybitnego pisarza, laureata wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Powieść jest literackim świadectwem przeżyć autora, który doświadczył dwóch nieludzkich systemów: nazizmu i komunizmu. Jej dramatyczna akcja rozgrywa się nie tylko w celi ubowskiego więzienia, ale także w obszarze tzw. wolności, rozciągającej się za więziennym murem, gdzie grasują wyściełane skórą citroeny Urzędu Bezpieczeństwa.

cena wywoławcza: 20 zł

17. Grażyna Ruszczyk „Architektura drewniana w Polsce”, z autografem

Przewodnik po drewnianej architekturze w Polsce. Obejmuje zabytki architektury sakralnej i świeckiej wszystkich epok, od średniowiecza po czasy współczesne. Książka nagrodzona na Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej.

cena wywoławcza: 40 zł

18. Jarosław Marek Rymkiewicz, „Wielki Książę z dodaniem rozważań o istocie i przymiotach ducha polskiego”, z autografem

Esej historyczny wybitnego krytyka i historyka literatury, poety i pisarza, uhonorowanego licznymi nagrodami. W książce porusza m.in. tematykę Powstania Listopadowego (szczególnie dziś aktualną – rocznica). Autor w niej pisze m.in.: „Jest pewna tajemnica naszego ducha: jest to tajemnica jego żywotności. Jest to duch, który przeżył, choć już nie raz wydawało się, mogło się wydawać, że nie przeżyje”.

cena wywoławcza: 20 zł

19. Patryk Pleskot, Tadeusz Rutkowski, „Spętana akademia. PAN w dokumentach”, z autografem Tadeusza Rutkowskiego

Praca wydana przez Instytut Pamięci Narodowej ukazująca ewolucję postrzegania przez aparat partyjno-państwowy czołowej instytucji polskiej nauki, począwszy od sztandarowej instytucji nauki ludowego państwa po ośrodek aktywności opozycyjnej.

cena wywoławcza: 30 zł

20. Tomasz Burek, „Jaka historia literatury jest nam dzisiaj potrzebna?”, z autografem

Jeden z najsłynniejszych esejów wybitnego krytyka literackiego, wydany przez podziemne wydawnictwo NOVA w 1979 r.

cena wywoławcza: 20 zł

21. Maryna Miklaszewska, „Wojtek z Armii Andersa”, z autografem

Opowieść o miłości, wojnie, dramatach ludzkich, której tytułowym bohaterem jest niedźwiedź Wojtek.

cena wywoławcza: 30 zł

22. Erazm Ciołek, „Polska, sierpień 1980 – sierpień 1989”, z autografem

Fotograficzna kronika wydarzeń od strajku w Stoczni Gdańskiej, przez dramatyczne chwile stanu wojennego po Okrągły Stół.

cena wywoławcza: 30 zł

23. „Rzeczpospolita czasu wojny. Dziennik Ustaw i Monitor Polski 1939 -1945”. Redakcja naukowa: Andrzej Krzysztof Kunert. Słowo wstępne: Ryszard Kaczorowski, Lech Wałęsa. Przedmowa: Adam Strzembosz. Wydawnictwo Kopia

Komplet urzędowych wydawnictw, w których publikowane były akty prawne wydane w ostatnich czterech miesiącach 1939 r. i przez pięć lat wojny przez władze RP na emigracji.

cena wywoławcza: 300 zł

24. Tadeusz Wolsza „W polskim Londynie o sowieckiej zbrodni w Katyniu (1940-1956)”

Autor ukazał dyskusje, toczące się wokół zbrodni katyńskiej, na łamach polskich czasopism emigracyjnych. Ich celem było nadanie sprawie katyńskiej rangi międzynarodowej (temat nadal aktualny).

cena wywoławcza: 15 zł

Płyty:

25. Bogusław Nowicki, „Optymizmu gram”

Płyta z autorskimi piosenkami Bogusława Nowickiego. Poetyckie teksty ironicznie, sarkastycznie i dowcipnie opisujące rzeczywistość.

15 szt., cena wywoławcza za płytę: 20 zł

26. Dorota Lanton, „Jak balsam”

Pierwsza płyta aktorki znanej m.in. z polskich seriali, ról musicalowych i teatralnych.

15 szt., cena wywoławcza za płytę: 20 zł

27. Bernard i Leokadia Ładysz, „Arie i pieśni”, wydanie 3 płytowe z autografami

Muzyka klasyczna w wykonaniu wspaniałych artystów.

cena wywoławcza: 100 zł

28. Anna Chodakowska, „Msza wędrującego według Edwarda Stachury” z autografem

cena wywoławcza: 15 zł

Spektakl muzyczny, w którym poezja Stachury zyskuje – jak napisał jeden z krytyków –„trójwymiar”: mówi do nas treścią, muzyką, interpretacją.

29. Lora Szafran, Włodzimierz Nahorny „Śpiewnik Nahornego”

Niepowtarzalne kompozycje Włodzimierza Nahornego do tekstów różnych znanych autorów w interpretacji Lory Szafran.

cena wywoławcza: 20 zł

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Skip to content