Wesprzyj nas – przelew Dotpay | Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Wesprzyj potrzebujących

Wsparcie rzeczowe

Ze względów na ograniczone możliwości przechowywania odzież używaną, w dobrym stanie, prosimy przekazywać bezpośrednio do Parafialnych Zespołów Caritas w najbliższej zamieszkania Parafii. Nowe ubrania i meble oraz meble w dobrym stanie technicznym, po uprzednim umówieniu się telefonicznym z pracownikiem biura – p. Barbarą Walecką tel. 608 608 448 lub tel. 22 818 05 84  w godzinach 9.00- 16.00  – będą przyjmowane w naszej siedzibie w Warszawie przy ulicy Kawęczyńskiej 49 lub w magazynie przy ulicy 11 Listopada 17/19.

Konieczne jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne na przyjęcie darów.

Orzeczenie Sądu Administracyjnego dotyczące darowizn

14 marca 2005 Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie wyjaśnił dotychczasowe nieporozumienia dotyczące darowizn. Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą nadal można odliczać od dochodu w pełnej wysokości, bez względu na wysokość dochodów darczyńcy.

Zgodnie z nowymi zarządzeniami wszyscy darczyńcy korzystający z ulgi podatkowej muszą szczegółowo informować Urząd Podatkowy o obdarowanych.
Z kolei fundacje i stowarzyszenia muszą informować opinię publiczną o darczyńcach i rozmiarach ich hojności. Dotyczy to jednak tylko osób prawnych.

Aby skorzystać z odliczenia muszą być spełnione dwa warunki:
a.    kościelna osoba prawna musi przedstawić darczyńcy pokwitowanie odbioru, oraz
b.    w ciągu dwóch lat od przekazania darowizny – sprawozdanie o przeznaczeniu jej na tę działalność.

Umowa darowizny musi być dla celów dowodowych sporządzona na piśmie i podpisana zarówno przez darczyńcę, jak i księdza dyrektora obdarowanej instytucji.

W umowie darowizny należy dokładnie opisać cele, na jakie darowizna będzie spożytkowana.

Wsparcie pieniężne i gotówkowe

Wpłata gotówkowa

monety

Wpłaty gotówkowe można dokonywać w biurze Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49 w godzinach 9:00 do 15;00. Przerwa w godzinach 12:00 do 12:30

Klasyczny przelew papierowy

Download (PDF, 25KB)

Klasyczny przelew bankowy

Prosimy o dokonanie wpłaty na nasze konto bankowe

w Banku PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie

tytuł przelewu : darowizna na cele społeczne

Przelew bankowy online

Cel darowizny:

Imię:

Nazwisko:

Aby otrzymać

podziękowanie

proszę wypełnić poniższy formularz

miejscowość

kod pocztowy

ulica

numer domu

numer mieszkania

adres mailowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji podziękowania

Wsparcie osobowe

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do zaangażowania się w różnorodne formy pomocy bliźnim.

Ty także możesz zostać wolontariuszem

i_ZLOT_skc.indd

Wsparcie modlitewne

rozaniec

Prosimy o wsparcie modlitwą.

Bez Bożego błogosławieństwa nasze czynności nie będą niosły oczekiwanej pomocy.

To dzięki modlitwie otrzymujemy zachętę, aby oddawać siebie bliźnim.

PSALM 127
Pomyślność pochodzi od Boga

1Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.
Daremnym jest dla was
wstawać przed świtem,
wysiadywać do późna –
dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko;
tyle daje On i we śnie tym, których miłuje.

Działalność Caritas możliwa jest w przeważającej mierze dzięki darom i ofiarom składanym przez ludzi dobrej woli – osoby, które dzieląc się swoim wdowim groszem, “idą przez życie innym dobrze czyniąc”.

W intencji darczyńców, w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w kaplicy Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49 o godz.8:00 sprawowana jest Msza Święta.

W sposób szczególny
chcemy podziękować firmom, dzięki których systematycznej pomocy możemy realizować nasze zadania statutowe